«

»

Aug 13

Pribram.cz: Betonárny v Příbrami rostou jako houby po dešti

větších infrastrukturních projektů se dá očekávat, že by betonárny mohly dodávat i na silnici R/4.

Příbramská radnice se zatím vyslovila spíše proti vzniku nové betonárny v průmyslové zóně Balonka, kterou chce vystavět firma Berger Beton. Nejde však o jediný provoz, který v současnosti vzniká. Nová betonárna roste také v lokalitě Háje, resp. naproti parkovišti společnosti Idos. Portál pribram.cz dnes tuto informaci získal od společnosti SVZ Příbram, která je investorem a jež na katastrálním území Dubna a Příbrami provozuje skládku tuhého komunálního odpadu.

V lokalitě má pracovat zcela nová dvoukubíková betonárna od společnosti Merco. „Investice činí 25 milionů korun,“ řekl redakci pribram.cz jednatel firmy Oldřich Zábrodský. A dodal: „Půjde o plnohodnotnou betonárnu, která bude zřejmě větší než původní betonárna v Příbrami.“

Nová betonárna by podle Zábrodského měla začít fungovat v říjnu letošního roku. V současnosti byla zahájena výstavba přípojek energií. Investor předpokládá, že by mohl ročně produkovat přibližně 20.000 metrů kubických betonu. „Jde o možnosti odbytu, samozřejmě betonárna dokáže vyrobit podstatně více,“ vysvětlil Zábrodský.

V Příbrami zatím funguje betonárna někdejší společnosti TBG, která byla začleněna pod hlavičku Českomoravského betonu koncernu HeidelbergCement. Ta prošla v posledních měsících rekonstrukcí a navýšením kapacity.

Do Příbrami chce vstoupit již zmiňovaná firma Berger Beton. Město ale projevilo obavy stran dopadu na životní prostředí, byť má být betonárna v průmyslové zóně, která je podle platného územního plánu vedena jako místo pro průmyslovou výrobu.

Možný zájem provozovatelů betonáren spočívá ve výstavbě dalších částí rychlostí komunikace R/4 od Dubence směrem na jih. Jak jsme vás před několika týdny informovali, stavební řízení pro tuto silnici může nyní pokračovat. Z hlediska dopravních vzdáleností by na tom nová betonárna v Hájích byla nejlépe.

sdb

zdroj: http://www.pribram.cz/clanek-betonarny-v-pribrami-rostou-jako-houby-po-desti